Drugie miejsce HEDROXXa w EAS II

Drugiego lipca w zabrzańskim Multikinie odbyły się finały drugiego sezonu ESL Amateur Series oraz ESL Pro Series.

W ramach EAS w grę FIFA 11 na platformie PS3  1stCav eSport Club reprezentował  Michał "HEDROXX" Rodak, dla którego zwycięstwo ligi oznaczało przepustkę do rozgrywek profesjonalnych. W finale gracz 1stCav musiał zmierzyć się z  Michałem "Szoltys" Szołtysikiem. HEDROXX przegrał w meczach 2-0w pierwszym starciu grając Portugalią (2:0 dla Szołtysa), w drugim zaś wybierając zespół Chelsea Londyn (5:4 dla Szołtysa po serii rzutów karnych).

 

Co było przyczyną wyboru przez reprezentanta 1stCav innej niż zazwyczaj drużyny? Na te i kilka innych pytań HEDROXX odpowiada w swoim krótkim sprawozdaniu z imprezy:

Mam mieszane uczucia co do eventu, który odbył się 2 lipca w Zabrzu. Pod względem samej Strefy FIFY, gdzie rozgrywaliśmy swoje mecze byłem zaskoczony niestety negatywnie. Po pierwsze, gdyby zawodnicy nie grali podczas swoich finałów w koszulkach klanowych, to ludzie wchodzący do kina nie wiedzieliby, że są w tym miejscu rozgrywane jakiekolwiek mecze finałowe. Druga sprawa, która mnie zniesmaczyła, to ogarnięcie przez adminów samych terminów meczów FIFY. W planie miałem rozegrać swój mecz o 12:30, jednak podchodząc do stanowiska zagrałem tylko, jak później okazało, sparing z Mrn z MaxFloPlay. Do 14:00 wciąż nie wiedziałem kiedy rozegram swój mecz, ponieważ nikt z adminów mi tego nie przekazał - miałem po prostu czekać. Wreszcie po dowiedzeniu się, że nasz finał EAS na PS3 będzie rozgrywany po finale EPS na XBOX, a nie jak z planu wynikało odwrotnie, wiedziałem na czym stoję. Co do samego meczu, tak jak wspominałem w wywiadzie dla GAMEBURG-a, Portugalia niestety nie jest zespołem do poważnego grania. Czemu zatem zagrałem tą drużyną? Ponieważ całe dwa sezony grając tym samym klubem w końcu znika frajda z grania, a chciałem choć raz zagrać na luzie zwłaszcza, że to nie był finał EPS. Na Facebook-u obiecałem, że zagram tym zespołem i słowa dotrzymałem ^^. Ostatecznie wyszło jak wyszło, choć nie jestem w ogóle zły z tego powodu. Jednak zdziwiło mnie, że mecze FIFY nie były rozgrywane w E-sport barze, gdzie transmitowano mecze do internetu. Sądzę, że nasze rozgrywki były ciekawsze niż, na przykład, rozgrywki EAS w Counter Strike 1.6 Female. Same mecze w sali kinowej stały na wysokim poziome - zwłaszcza mecze w StarCraft 2. Nie obyło się również bez problemów technicznych, na przykład podczas streamu z meczów League of Legends można było tylko zobaczyć slajdy (nie mówiąc o tym, że w drugim meczu po 40 minutach wyrzuciło zawodników z gry). Publiczność dopisała i w pewnym momencie można było poczuć, że jest to impreza na wysokim poziomie. Na koniec chciałbym podziękować znajomym, którzy przyjechali mi dopingować (Vell, Liban, Bożena, Justyna) => DZIĘKI. 1stCav OGIEŃ !!!

Obydwaj finaliści otrzymali w nagrodę podkładkę qck SteelSeries, koszulkę, dwie gry na PC oraz dyplom. Oczywiście największą nagrodą był awans do ESL Pro Series, który przypadł Szołtysowi. Gratulacje zwycięzcy!

Ostatnie mecze

 

Socials

 
Facebook
Twitch
YouTube

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.