hazi wygrywa Ligę PROCPU!

W minioną sobotę, we wrocławskim Centrum Handlowym "Frigo-Maj" odbyły się Finały pierwszego sezonu Ligi PROCPU FIFA11.

Na turnieju pojawiło się po 16 najlepszych zawodników z platform PC i PS3. Turniej konsolowy padł łupem jednego z reprezentantów  1stCav eSport Club -  Bartosza "hazi" Hażaka. 19-letni mieszkaniec Poznania w finale pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Polski,  Piotra "Anon1m" Jakubowskiego reprezentującego barwy  CEFO.

 
Turniej zgodnie z planem rozpoczął się o godzinie 10:00. W malutkiej jak na tylu zawodników sali najpierw odbyło się losowanie grup. Do grupy B trafił Mistrz Polski,  Michał "HEDROXX" Rodak, w C znalazł się Łukasz "lukisportfan" Kozłowski, natomiast w D rywalizował  Bartosz "hazi" Hażak. Tym samym w tej części turnieju ominęliśmy bratobójczych spotkań. Faza grupowa okazała się ciężką próbą dla zawodników "czarno-żółtych". Nie najlepiej turniej rozpoczął się dla  HEDROXX'a który przegrał 1:0 z  Mateuszem "eXtReMe" Myszkowskim grającym pod egidą  Gameburg Team. Rewanż to jednak popis gry Michała który wygrał 6:1. Po drugiej kolejce mina naszego zawodnika nie była za wyraźna.  HEDROXX zdobył zaledwie punkt w starciach z  Mateuszem "Skrzypek227" Skrzyszowskim z  Polish Game Control i przed ostatnią kolejką był na ostatniej pozycji w swojej grupie. Na szczęście dla 21-latka z Poznania, trzecia kolejka okazała się szczęśliwa. W bezpośrednich bojach o ćwierćfinał z  Wojciechem "whan" Hankusem, reprezentującym  MaxFloPlaY nasz reprezentant zdobył komplet szcześciu punktów i w ostatniej chwili wskoczył na drugie miejsce w swojej grupie co było jednoznaczne z awansem do fazy pucharowej. Na fazie grupowej swój udział w turnieju zakończył natomiast  lukisportfan. Łukasz zaczął przywoicie, bo praktycznie przez cały mecz prowadził ze swoim pierwszym rywalem,  Patrykiem "Paniol" Pańką z  CEFOjednak ten wyrównał w 90 minucie. W drugim meczu, uskrzydlony tym faktem  Paniol wygrał 1:0 i bardzo oddalił nadzieje na ćwierćfinał naszemu zawodnikowi. Realna szansa na grę w 1/4 finału pojawiła się jednak po spotkaniach z ówczesnym liderem grupy, byłym zawodnikiem 1stCav a obecnie  Polish Game Control -  Pawłem "Sanczezik" Jędrzejskim. Pierwszy mecz, 1:0 wygrał nasz reprezentant natomiast w drugim minimalnie lepszy był Paweł. Tak więc przed ostatnią kolejką wszyscy mieli realne szanse na awans. Warunkiem gry w następnej części turnieju dla  lukisportfana było zdobycie minimum czterech punktów z  Krzysztofem "Sizior" Gawędą grającym w  Gameburg Team. Niestety wystarczyło na jedynie 2 punkty i tym samym 16-latek z Łodzi z sześcioma punktami zakończył swój udział w turnieju. Jak "po grudzie" w tej fazie szło także  haziemu chodź nic tego nie zapowiadało po pierwszej kolejce. Bartek dwukrotnie ograł  Konrada "KonradoF" Adamczyka z  31337 Clan i był liderem swojej grupy. Tabela zmieniła się jednak o 180 stopni po drugiej kolejce. Reprezentant 1stCav nie zdobył w niej ani jednego punktu, dwukrotnie okazując się gorszym od  Damiana "zatyk_13" Zatyki. Na szczęście  hazi po zakończeniu trzeciej kolejki mógł poczuć ulgę, pomimo że zdobył zaledwie dwa punkty w starciach z  Piotrem "Anon1m" Jakubowskim. 
 
Po niemal dwugodzinnej przerwie wystartowała faza pucharowa. W tej części turnieju doszło do wielkiego hitu, powtórki z finału Mistrzostw Polski, czyli starcie pomiędzy  HEDROXXem a  Patrykiem "kaka150593" Urbankiem. Tym razem minimalnie lepszy okazał się reprezentant  MaxFloPlaY który zwyciężył "rzutem na taśmę" i zameldował się w półfinale. W ten sposób nasza ostatnia nadzieja została skierowana na  haziego,który w pojedynku o półfinał mierzył się z  Sanczezikiem. Dla Bartka był to bardzo ciężki "trójmecz", który ku naszej radości zakończył się dla niego zwycięsko. W półfinale na naszego zawodnika czekał już  Skrzypek227, który kilkadziesiąt minut wcześniej pokonał  HEDROXX'a. Grający z minuty na minutę coraz lepiej  hazi bardzo pewnie pokonał zawodnika  Polish Game Control i został pierwszym finalistą rozgrywek konsolowych. Wielki Finał to starcie dwóch 19-latków, dwóch Poznaniaków, dwóch finalistów grudniowych Mistrzostw Polski. Faworytem był zdecydowanie bardziej doświadczony  Anon1m. Reprezentant  1stCav eSport Club rozegrał jednak fantastyczne spotkania i pozbawił złudzeń swojego ostatniego rywala i tym samym został zwycięzcą pierwszego sezonu Ligi PROCPU FIFA11 na platformie PlayStation3! W nagrodę do rąk Bartka trafiły akcesoria o łącznej wartości ponad tysiąca złotych! 
 
W turnieju rozgrywanym "na blaszach" najlepszy okazał się reprezentant  Universal Soldiers -  Maciej "beLu" Bełus który zdetronizował absolutnego dominatora tegorocznego sezonu, Mistrza Polski i zwycięzce Ligi Cybersport -  Bartosza "Bartas" Tritta. Trzecie miejsce trafiło do  Marcina "mRN" Szczęsa z  CEFO
 
Finały Ligi PROCPU (PS3): 
 
1.  Bartosz "hazi" Hażak (1stCav eSport Club)
2.  Piotr "Anon1m" Jakubowski (CEFO)
3.  Patryk "kaka150593" Urbanek (MaxFloPlaY)
 
Gratulujemu Bartkowi i życzym jeszcze większych sukcesów.

Ostatnie mecze

 

Socials

 
Facebook
Twitch
YouTube

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.