1stCav Mistrzem Polski MoH!

W piątek 28 stycznia rozpoczął się Wielki Finał rozgrywek o Mistrzostwo Polski Medal of Honor z łączną pulą nagród 5000 zł w gotówce.

Przystąpiły do niego aż trzy drużyny reprezentujące  1stCav – 28. regiment i 29. regiment oraz drużyna  1stCav Cod 4 (byłe eXist eSports). Ambicje kawalerzystów pozwalały realnie myśleć o zajęciu najwyższych lokat w mistrzostwach!

 

Dla zawodników 7. Brygady przejście przez ćwierćfinał rozgrywek nie stanowiło problemu. 28. regiment pod dowództwem  Adriana "LuckyLuck" Tracza, gładko wygrał z  PL4FC – MOH 2:0. Na mecz z 29. regimentem, którym dowodzi  Jakub ''Slova'' Słowik, nie stawił się przeciwnik. Niestety szczęście nie dopisało drużynie  1stCav Cod 4, która przegrała z  Headshot 4 Noobs 2:0. Tym samym do półfinału awansowali dwaj przedstawiciele  1stCav eSport Club, z powodu niefortunnego losowania pozycji w drzewku turniejowym, zmuszeni do bratobójczej walki o finał.

 

Pojedynek pomiędzy 28. a 29. regimentem, wygrał ten pierwszy. Chłopaki od samego początku zdominowali mecz. Przewagi wypracowanej na pierwszej mapie nie oddali do końca spotkania.

 

Do półfinału weszły również zespoły:  Grom oraz  Headshot 4 Noobs. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł  Grom, pokonując przeciwnika: 2:1.

 

Mecz o trzecie miejsce miał być popisem umiejętności kawalerzystów z 29. regimentu, którzy nigdy nie doznali porażki z drużyną  Headshot 4 Noobs. Niestety, od samego początku spotkania to właśnie rywale czarno-żółtych zdominowali pole walki, totalnie rozbijając  1stCav na mapie Diwagal Camp. Kawalerzyści rozpoczęli drugą mapę z ogromnym zaangażowaniem, początkowo odzyskując inicjatywę. Niestety, nie dali rady podnieść się na tyle, by diametralnie odwrócić losy spotkania. Zatem 29. regiment, w składzie:

  •  Jakub "Slova" Słowik,
  •  Marcin "QuePasa^" Jóźwiak,
  •  Jakub "JasiekX" Juchniewicz,

 

ostatecznie zajmuje czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski MoH, ulegając  Headshot 4 Noobs 2:0.

 

W meczu o najwyższy stopień podium spotkali się dwaj faworyci turnieju,  1stCav MoH 28. regiment oraz  Grom. Obie drużyny zajmują wysokie miejsca w europejskich ladderach ClanBase oraz ESL i już nie raz udowadniały, że należą do ścisłej czołówki kontynentu. Do tej pory spotkały się jedynie w półfinale I tury kwalifikacyjnej Mistrzostw Polski, podczas której  Grom wywalczył sobie udział w Turnieju Finałowym.

Sam mecz o mistrzostwo był od samego początku bardzo wyrównany. O ile na pierwszej mapie - Kunar Base, wygrali zawodnicy  Grom, tak na drugiej - Gharmzir Town, zdecydowanie prowadzili czarno-żółci. Z powodu remisu 1:1 powstała potrzeba rozegrania dogrywki, z terminem wyznaczonym na następny dzień. Kawalerzyści w tym czasie nie próżnowali i dokładnie omówili mapę Kandahar Marketplace, na której miała się rozstrzygnąć kwestia Mistrzostwa Polski. Ostatecznie reprezentanci  1stCav eSport Club pozbawili przeciwników wszelkich nadziei na pierwsze miejsce.

 

28. regiment w składzie:

  • Adrian "LuckyLuck" Tracz,
  • Stanisław "XaVi3R" Bizoń,
  • Konrad "KondzikS" Śpiewak,

 

po bardzo wyrównanej walce wygrał z zespołem  Grom 2:1 i zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski MoH.

 

Nowi Mistrzowie Polski rozegrali w całym turnieju łącznie 10 meczy. Tylko w jednym z nich zmuszeni byli uznać wyższość przeciwników.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

YouTube
Twitch

Socials

 
Facebook

Ostatnie mecze

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.