HEDROXX Mistrzem Polski!

W minioną sobotę w Warszawskiej "Agorze" odbyły się Finały Mistrzostw Polski FIFA11 powered by cybersport.pl.

Tytuł Mistrza oraz 4 000 zł. w gotówce trafiło do reprezentanta  1stCav eSport Club :  Michała "HEDROXX" Rodaka. 

20 najlepszych zawodników (po 10 na PS3 i PC) którzy w eliminacjach pozostawili w tyle ponad 4000 konkurentów zjechało się do stolicy by walczyć o miano tego najlepszego w Polsce i niebagatelne nagrody. Wśród 10 konsolowych finalistów znalazło się 4 reprezentantów  1stCav eSport Club :

 

 Jarosław "PrimoL" Primka,

 Michał "HEDROXX" Rodak,

 Bartosz "hazi" Hażak

 Marcin "CTrL" Kozłowski.

Turniej rozpoczął się 20 minut po 9 i od początku był bardzo emocjonujący. Do ostatniej kolejki fazy grupowej trwała zaciekła walka o awans do ćwierćfinału. Ostatecznie cała czwórka "czarno-żółtych" zameldowała się w gronie 8 najlepszych:

 

 HEDROXX - 1. miejsce w drugiej grupie => 10 punktów,

 CTrL - 3. miejsce w pierwszej grupie =>  6 punktów,

 PrimoL - 3. miejsce w drugiej grupie => 4 punkty,

 hazi - 4. miejsce w pierwszej grupie => 6 punktów,

Faza pucharowa wystartowała kilka minut po godzinie 12. Od ćwierćfinałów emocje były jeszcze większe, w końcu przegrany żegnał się z turniejem. Tą część turnieju bez wahania można nazwać najgorszym i najbardziej pechowym dla naszych zawodników. Jedynie  HEDROXX awansował do półfinału pokonując w bratobójczym pojedynku  haziego - 3:1, 0:1, 6:5 po karnych. Pechowo swój udział w turnieju na tej fazie zakończyli także  CTrL i  PrimoL, ten pierwszy przegrał z późniejszym vice mistrzem  Patrykiem "kaka150593" Urbankiem wynikami 3:2, 1:2, 6:7 po karnych, natomiast Jarek okazał się minimalnie gorszy od zawodnika  VooDoo Gaming -  Krzysztofa "Sizior" Gawędy - 0:2, 1:0, 1:2. Grono półfinalistów uzupełnił  Piotr "Anon1m" Jakubowski z drużyny  BenQ DELTAeSPORTS.COM.


Spotkania półfinałowe były bardzo zacięte a niesamowite zwroty akcji wprawiały w zachwyt wszystkich oglądających. Pierwszym finalistom został 21-latek z Poznania,  Michał "HEDROXX" Rodak. Nasz zawodnik w walce o finał, marzeń o złocie pozbawił  Siziora, który w poprzedniej rundzie wyeliminował innego z "żółto-czarnych" -  PrimoLa. Do wyłonienia zwycięzcy w tym pojedynku potrzebne były aż 3 spotkania. W 1 który był niesamowicie zacięty lepszy okazał się Michał zwyciężając 2:1, w 2 meczu lepszy był jednak rywal który wygrał 3:1. Decydujące spotkanie, w którym obaj pokazali że w półfinale nie są przypadkowo triumfował  HEDROXX pokonując reprezentanta  VooDoo 2:0. Rozgrywane równolegle, drugie półfinałowe spotkanie padło łupem, "czarnego konia" Mistrzostw -  Patryka "kaka150593" Urbanka. Zawodnik grający pod egidą  Polish Game Control pozbawił finału bardziej doświadczonego  Piotra "Anon1m" Jakubowskiego triumfując w ogólnym stosunku 2:1.

Długo wyczekiwany finał rozpoczął się dopiero o 15:30 jednak wcześniej o najniższy stopień podium walczyli  Sizior i  Anon1m. Ostatecznie lepszy okazał się ten drugi i to do niego trafiło 1 200 zł. 30 minut przed 16 rozpoczął sie finałowy mecz pomiędzy  HEDROXX'em a  kaka150593. Po pierwszym spotkaniu spokojniejszy mógł być zawodnik  Polish Game Control. Wygrał on 2:1 i do drugiego pojedynku przystępywał podbudowany. W meczu numer 2 doszło niemal do cudu, świetnie grający Patryk w 88 minucie wygrywał 4:2 i wydawało się że spokojnie dowiezie ten wynik do końca. Tak się jednak nie stało! Michał zdobył 2 bramki i doprowadził do dogrywki.A w niej długo bramki nie padały, siedzący na widowni zacierali już sobie ręce przed karnymi gdy w 120 minucie nasz zawodnik trafił po raz 5 i wyrównał stan pojedynku! W ostatnim starciu obyło się już bez emocji, wyraźnie rozluźniony po tym niesamowitym powrocie  HEDROXX wygrał 2:0 i został Mistrzem Polski!

W nagrodę do rąk Michała powędrowały 4 000 zł. oraz cenne gadżety. Warto dodać iż na "blaszaku" triumfował inny mieszkaniec Poznania -  Bartosz "Bartas" Tritt, który w finale rozprawił się z  Piotrem "wsN" Wyszyńskim. 3 miejsce zajął natomiast  Bartosz "hom3r" Piętka.

Klasyfikacja końcowa - Mistrzostwa Polski FIFA11 powered by cybersport.pl (PS3) :

  Michał "HEDROXX" Rodak (1stCav eSport Club)
  Patryk "kaka150593" Urbanek (Polish Game Control)
  Piotr "Anon1m" Jakubowski (BenQDELTAeSPORTS.COM)

YouTube
Twitch

Socials

 
Facebook

Ostatnie mecze

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.