Najlepszy film na podstawie gry

Długie jesienno-zimowe wieczory przed nami. To właśnie ta pora roku, gdy uciekamy do swoich "czterech ścian" relaksując się w różnoraki sposób.

Wiele osób w tym czasie lubi nadrobić zaległości w oglądaniu filmów. W związku z tym, nasza redakcja postanowiła przejrzeć te produkcje, które graczom są najbliższe. Z pomocą osób odwiedzających naszą stronę byliśmy w stanie utworzyć swój własny ranking filmów powstałych na podstawie gier. 


Sam dobór filmów do ankiety przysporzył nam problemów - w ostatnich latach zostało wydanych bardzo mało filmów opartych na grach. Społeczność graczy zawsze krytycznie podchodzi do każdej nowej produkcji, wnikliwie oceniając dobór aktorów oraz fabułę. Nie ulega wątpliwości, że wiele gier posiada znakomite scenariusze, co jednak niekoniecznie oznacza dobry materiał na film. Na pewno istnieje wiele tytułów, które każdy z nas chętnie zobaczyłby na wielkim ekranie. Tymczasem, zapraszam do przeczytania naszego krótkiego podsumowania ankiety, w której udział brali nasi Użytkownicy. W jej efekcie zostały wyłonione trzy filmy, które najbardziej przypadły im do gustu.
 

Co polecamy obejrzeć? 

- Tomb Raider

Z pewnością każdy gracz dobrze zna główną bohaterkę tego tytułu - piękną Larę Croft. Warto wspomnieć, że początki serii sięgają roku 1996, gdy została wydana jej pierwsza część. Przygody przypominające w wielu aspektach te przeżywane przez sławnego Indianę Jonesa, bez wątpienia przypadły do gustu graczom. Lara szybko stała się prawdziwą ikoną popkultury, znaną nie tylko środowisku rozrywki komputerowej. Po kilku mniej lub bardziej udanych sequelach gry, wydawca postanowił podjąć decyzję o ekranizacji przygód młodej pani archeolog.

 
 

W efekcie w 2001 roku światło dzienne ujrzał film Lara Croft Tomb Raider, w którym tytułową rolę objęła Angelina Jolie. Bogata kampania marketingowa oraz suma nakładów wydanych na samą produkcję sugerowały prawdziwy hit. W scenariuszu oczywiście nie brakowało widowiskowych akcji, pościgów i wielkich tajemnic. Reżyser filmu - Simon West ze swoją wersją przygód Lary na pewno trafił w serca wielu graczy, lecz także ich podzielił. Wielu fanów zarzuca, że dialogi w filmie są płytkie, efekty specjalne marnej jakości, a sceny akcji szybko nudzą swoją schematycznością. Czy jest tak w rzeczywistości? Najlepiej sprawdzić samemu!

 

- Hitman

 

Znana na całym świecie seria gier z płatnymi zabójstwami i spiskami w tle - obowiązkowa pozycja dla każdego gracza. Od pierwszej części wydanej w 2000 roku tytuł imponuje nieszablonowością i... brutalnością. Do tej pory zostało wydanych pięć części Hitmana - gry łączącej widowiskową akcję z elementami logicznymi i taktycznymi. Najmłodsza z serii, wydana w listopadzie 2012 roku gra Hitman: Rozgrzeszenie została bardzo dobrze przyjęta przez środowisko graczy, otrzymując wysokie oceny w prasie. Mamy nadzieję, że twórcy nie porzucą projektu i w najbliższym czasie otrzymamy kolejną porcję przygód milczącego zabójcy.
 

 

Nakręcona w 2007 roku ekranizacja tej bestsellerowej serii wypadła znakomicie. Kinomaniakom spodoba się fabuła i efekty, a graczom nie zabraknie intryg, międzynarodowych spisków i najważniejsze - krwawej zemsty. Oglądanie w akcji Agenta 47 podejmującego zlecenia na całym świecie i walczącego o swoje życie jest bardzo przyjemne, a cieszyć mogą też liczne nawiązania do fabuły gier. Polecamy nie tylko fanom serii, lecz także lubiącym dobre, sensacyjne kino.

- Saga Resident Evil

Pierwsza gra z serii Resident Evil ukazała się w 1995 roku. Producentom na pewno nie śniło się, że z małego projektu o nazwie Biohazard zrodzi się dobrze znana na całym świecie multiplatformowa seria gier. W związku z tym, że do tej pory ukazało się łącznie 26 tytułów, najprawdopodobniej każdy gracz miał styczność z tym postapokaliptycznym uniwersum.

 


Bez wątpienia jest to najbardziej lubiana i rozpowszechniona seria filmów na podstawie scenariusza gry. Pierwsza produkcja, Resident Evil: Domena zła, zadebiutowała na ekranach kin w roku 2002 i błyskawicznie okazała się sukcesem kasowym. Film zachwycał dobrze zbudowaną fabułą ze złożonym wątkiem głównym oraz ciekawymi wątkami pobocznymi. W roku 2004 do kin wszedł squel zmagań pięknej Milli Jovovich (filmowa Alice) z wrogą korporacją Umbrella, zatytułowany Resident Evil 2: Apokalipsa. Kolejne częsci ukazywały się kolejno w 20072010 2012 roku. Każda z nich odkrywa przed widzami nowe niuanse związane ze wspomniają korporacją Umbrella, jak i opowiada o losach osób, którym udało się przeżyć zagładę spowodowaną przez wirus "T".
 
Nie ulega wątpliwości, że seria Resident Evil to prawdziwa klasyka gatunku survival-horror. Zatem, jeśli klimaty gore, brutalne sceny i niekończące się hordy zombie to jest to co lubisz - obejrzyj koniecznie wszystkie części!
 

Dziękujemy wszystkim! To dzięki Waszym głosom byliśmy w stanie sporządzić to krótkie podsumowanie. Zapraszamy do oddawania głosów w nowej ankiecie. Skierowana jest ona do graczy, którzy rozczarowali się tytułami z powoli odchodzącego roku 2013. Oczekiwałeś na jakąś grę, a okazała się wielkim niewypałem? Zagłosuj.

Text by QuePasa^ & Skullkrk

YouTube
Twitch

Socials

 
Facebook

Ostatnie mecze

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.