Podsumowanie roku 2016

Podsumowania nigdy nie są łatwe, szczególnie jeśli trzeba wziąć pod uwagę rok działania dużej społeczności graczy. W tym tekście wybraliśmy kilka aspektów, które miały dla nas duże znaczenie. Jeśli jesteście ciekawi co działo się w 1stCav eSport Club w 2016 roku.

Nowe Gry

Rok 2016 minął raczej pod znakiem rozwijania już istniejących sekcji. Pojawiły się nowe drużyny LoLCS:GO, czy WoT. Nasze zainteresowanie przyciągnęły tylko trzy nowe tytuły:

  • Battlefield 1– brygada, która aktualnie bardzo dobrze sie rozwija. Rekrutacja graczy odbyła się bardzo sprawnie. Martwi jednak brak wsparcia e-sportu przez wydawców gry. Są jednak plany wprowadzenia nowych funkcjonalności w obsłudze serwerów, które mają umożliwić dostosowanie gry pod rozgrywki ligowe.
  • Overwatch– niestety, mimo początkowo dużego "boomu" na grę, totalnie nie przyjęła się ona w Polsce. Po kilku miesiącach zaprzestaliśmy starań o złożenie drużyny, skupiając się głównie na rozgrywce rankingowej wewnątrz gry.
  • The Division– gra nastawiona głównie na kooperacje graczy w trybie PvE. Tytułem byliśmy zainteresowani od samego początku. Gracze zasilili szeregi Military-Civilian Club i nadal czasem pogrywają. Twórcy znacząco poprawili działanie gry po jej wydaniu.

Turnieje

Zorganizowaliśmy dwa duże turnieje online w tym roku:

  • Warface: Milestone - Launch Tournament – gościliśmy graczy z całej Europy. Zebrało się dwanaście ekip, z których najlepszą okazało się MedEx. Najlepsze trzy drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez nas oraz wydawcę gry – Crytek.
  • 1stCav eSport Club HS Cup #1– pierwsza edycja turnieju Hearthstone sygnowanego naszą nazwą w serwisie Battlefy. Udział wzięło 44 graczy, często z czołówki rodzimej sceny HS, a zwyciężył Luxor. Całość turnieju była komentowana przez Basti, którą odwiedzali również nasi Operatorzy! Pula nagród wyniosła ok. 500 zł, turniej organizowaliśmy wspólnie z Kinguin.

1stCav Weekend 2016

  • W tym roku 1stCav Weekend gościł aż 56 osób, co jest nowym rekordem frekwencji! Świadczy to o dobrej atmosferze w organizacji oraz chęci integracji, także poza ekranem monitora. W organizacji zlotu brało udział 13 osób, co jest kolejnym rekordem.

Logo & koszulki

  • Tak, w tym roku przeszliśmy niemały rebranding. Logo, z tarczy używanej przez słynną 1st Cavalry Division, przeszliśmy do nowoczesnego designu, zachowując jego charakterystyczne cechy.
  • Zmiana logotypu pociągnęła ze sobą również zmiane koszulek, z czarno-żółtych przeszliśmy na białe z zupełnie nowym projektem.

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy jeszcze pracę nad kilkoma projektami, które swój finał będą miały w 2017 roku. Czekajcie na informacje, bo warto!

Ostatnie mecze

 

Socials

 
Facebook
Twitch
YouTube

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.