Podsumowanie roku 2015 cz. II

Druga część podsumowania poprzedniego roku. Tutaj przeczytacie o nowych tytułach, którymi się zainteresowaliśmy, ciekawych osiągnięciach i impreach LAN. Enjoy! 

Nowe tytuły, którymi zainteresowaliśmy się w 2015 roku:

  • Heroes of the Storm

Brygada HOTS została otwarta już podczas zamkniętej Bety gry, z MOBA Blizzarda związane były spore nadzieje dlatego 1stcav reagując na rosnące zainteresowanie sceny e-sportowej już na wczesnym etapie gry pozyskiwał zawodników z LoLa czy Dot2. Drużyna od samego początku zaczęła udzielać się eSportowo biorąc udział w ligach ESL i turniejach.

  • Counter-Strike: Global Offensive

Udany powrót na scenę najpopularniejszego FPSa ostatnich lat. Rosnąca popularność gry związana z wprowadzeniem mikrotransakcji pozwoliła na większe inwestycje portali ligowych oraz samych twórców w e-sport. W 2015 roku przewinęło się przez 1stCav kilka drużyn, odwiedziliśmy również jedną imprezę LAN - Cracow Game Spot. Koniec roku minął pod znakiem formowania się nowego składu prowadzonego przez Shizo.

  • SMITE

Drużyna SMITE została wcielona w szeregi organizacji wraz z rosnącym zainteresowaniem grami MOBA. Zawodnicy, którzy zasilili skład 1stCav wyróżniają się na tle polskiej i europejskiej sceny gry. Aktualnie, mimo braku aktywnego składu SMITE, prowadzimy współpracę z polskim community gry.

  • League of Legends

Kolejny raz powracamy do tego hitowego tytułu. Brygada LoL powstała z czołowych zawodników servera Nordic, przez długi czas drużyna znajdowała się w pierwszej 10 najlepszych teamów na serwerze, brała czynny udział w turniejach online i offline, zajmując wysokie miejsca. Pod koniec 2015 roku zakończyliśmy działania na scenie League of Legends.

  • Warface

Brygada powstała aby, przede wszystkim, szkolić zainteresowanych tym tytułem Operatorów do reprezentowania 1stCav eSport Club w lidze ESL. Zrzeszeni w brygadzie Warface gracze są widoczni na scenie polskiej oraz europejskiej. Angażują się również w różne projekty wewnątrz 1stCav.

  • Hearthstone

Na scenie Hearthstone nasi zawodnicy od samego początku odnosili sukcesy czy to w rozgrywkach ligowych czy LAN'ach. Swoją klasę w pojedynkach 1v1 pokazywał m.in. Piotr "Diler" Dziedzina rozgramiając przeciwników nie tylko w eventach lokalnych ale i ogólnopolskich. Sekcja ciągle się rozwija, w tym momencie zrzeszając kilka osób aktywnych na scenie gry. Planem na rok 2016 było coraz więcej odwiedzonych imprez LAN oraz rozpoczęcie gry drużynowej.

  • Raibow Six Siege

To rozwijający się tytuł, z ogromnym potencjałem i nastawieniem e-sportowym. Drużyna 1stCav od samego początku formowania się lig brała udział w sparingach i pierwszych turniejach osiągając dobre wyniki.

  • Dirty Bomb

Bardzo dobrze zapowiadający się tytuł od Splash Damage niestety nie stał się hitem. Przez kilka miesięcy Kawalerzyści brali udział w różnych eventach organizowanych głównie przez community gry. Niestety w pewnym momencie zainteresowanie ze strony społeczności zmalało do tego stopnia, że na niedawny turniej w lidze ESL nie zapisała się żadna drużyna.

  • World of Warships

Brygada powstała aby monitorować tytuł i jego rozwój w świecie gier elektronicznych. Niestety mimo dobrych początków tytuł się zupełnie nie przyjął w sferze rozgrywek klanowych.

W skład specjalnie uformowanego kącika fanów gier SCI-FI wcielono następujące tytuły: EVE Online oraz Elite Dangerous.
 

Ciekawsze osiągnięcia
 

- 1. miejsce w paysafecard Go4LoL EU Nordic & East Cup #277 (grudzień 2015, League of Legends).
- 1. miejsce w Cup4Fun 5v5 EU Nordic-East #3 (League of Legends, wrzesień 2015).
- 2. miejsce w Crucial Super Stars League LAN Kielce (League of Legends, wrzesień 2015).
- 3. miejsce w Polskiej Lidze Symulacyjnej (War Thunder, kwiecień 2015).
- 3. miejsce w ESL Mistrzostwa Polski Sezon 11 LoL Turniej #2 (League of Legends, sierpień 2015).
- 3. miejsce w Heroes Community Cup ESL #58 Europe (Heroes of the Storm, listopad 2015).

Imprezy LAN

W 2015 roku pojawiliśmy się na kilku dużych imprezach LAN:

- Cracow Game Spot (CS:GO),
- Let's Play Częstochowa (LoL),
- Crucial Super Stars League (LoL),
- LAN Olecko 2015 (CS:GO).


Pierwszy wyjazd na liście - Cracow Game Spot, niestety zakończył się już na etapie gry w grupach. Cieszy jednak fakt, że odwiedziliśmy imprezę CS:GO. 

Bardzo cieszy dobry wynik uzyskany podczas Crucial Super Stars League. Kawalerzyści zajęli drugie miejsce w turnieju, w którym brały udział najlepsze drużyny z całej Polski. 

Czarno-żółci reprezentujący 1stCav w League of Legends pojawili się jeszcze na Let's Play Częstochowa, niestety po kilku meczach odpadając.
 

Podsumowanie

Rok 2015 był dla naszej organizacji pod wieloma względami przełomowy. Nie tylko zmienił się Zarząd 1stCav, lecz również Logistyka. Co więcej, wraz z napływem nowych ludzi oraz powstawaniem nowych brygad, Sztab 1stCav powiększył się grono wartościowych osób. Skrystalizowanie (i wykonanie) planów na kolejny rok odbyło się we współpracy tych wszystkich jednostek.
 

Wracamy na duże (i mniejsze) imprezy LAN, jak i na sceny popularnych gier e-sportowych: HearthstoneCS:GO czy LoL. Naszą działalność wspierają sponsorzy oraz grupa partnerów.

Postaramy się w tym roku pokazać z jeszcze lepszej strony.

____
Projekt i wykonanie: Logistyka

Ostatnie mecze

 

Socials

 
Facebook
Twitch
YouTube

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.