Jak było na... Polconie?

Ochłonęliśmy po wyczerpującym, ale jakże ekscytującym, weekendzie na XXXII Ogólnopolskim Konwencie Miłośników Fantastyki Polcon. Atrakcji było bardzo wiele, także nie uda nam sie opisać wszystkiego co udało nam się zobaczyć. W podsumowaniu znajdziecie tylko wybrane przez atrakcje i fantastyczne zjawiska! 
 

Strefa e-sportowa


Event zawierał strefę gier zarówno przeznaczoną dla graczy PC i konsolowych, a jeśli ktoś chciał tylko kibiccować, to mógł oglądać zmagania na streamie, przygotowanym przez organizatorów sali.

  

Gracze korzystali ze sprzętów wysokiej klasy od MSI. Jedyne co mogło by być minusem, to lokalizacja strefy na uboczu, ale szczerze mówiąc, jak na gamingowe tło konwentu fantastyki, strefa wypadła dobrze. Może doczekamy się w Lublinie także dedykowanego e-sportowego wydarzenia?

Strefa otwarta


Wracając do magicznego świata fantasy kolejnym punktem który warto opisać była strefa stoisk wystawców na świeżym powietrzu, która była otwarta dla każdego. Baardzo ryzykowny, ale jakże udany pomysł!

Pogoda dopisała, także unikając duchoty można było zakupić, co sobie człowiek tylko wymarzył: od kostek każdego znanego koloru, po stroje czy gotowe rekwizyty.

Cosplay
 

Cosplayerzy pojawili się w licznym gronie, co napewno bardzo cieszy.  Przebieranie na konwentach staje sie coraz bardziej popularne, a stroje sa coraz lepszej jakości! Może na następny konwent, na który się wybieramy, też się przebierzemy... kto wie?

  

Afterparty


Po pełnym atrakcji sobotnim dniu Polconu, udaliśmy się na oficjalne afterparty do SilenceClub. Była to miła odskocznia po kilku dniach spędzonych na konwencie. Poza ekipą 1stCav, która na afterparty stawiła się w pełnym składzie, mogliśmy spotkać m.in. dobrze nam znanego  Mateusza "Hax" Ogonowskiego, który komentował turniej CS:GO, oraz samych graczy, którzy kilka godzin wcześniej rywalizowali o miano najlepszej drużyny Polconu 2017.
 

Dziękujemy wszystkim, których udało się spotkać i poznać na żywo.

___
Text by Wilq & mustaff
1stCav eSport Club był oficjalnym partnerem medialnym imprezy.

YouTube
Twitch

Socials

 
Facebook

Ostatnie mecze

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.