AA:PG Spring Cup 2014 @ ESL

Przez kilka następnych tygodni najlepsze europejskie drużyny rywalizować będą ze sobą w wiosennym turnieju Electronic Sports League

Do rozgrywek zapisało się 29 drużyn, które zostały podzielone na 8 grup. Przy zapisach obyło się bez niespodzianek, jednak pojawiło się kilka nowych teamów, co jak najbardziej cieszy. Zobaczymy uznane marki, takie jak m.in.  OFFLINE MOD Grow uP Gaming nais0ne.com PLAYHARD,  Delete Esports, czy chociażby nowo powstałą polską formację  Chickens Farm Corporation.
 

Turniej zorganizowany został w oparciu o system znany m.in. z Ligi Mistrzów. Na każdy mecz grupowy został przydzielony oddzielny tydzień. Do fazy playoff, w której rozpocznie się drzewko single elimination, przejdą dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Moim zdaniem, najciekawsza rywalizacja zapowiada się w grupie D, gdzie każdy zespół jest zdolny do tego, aby zdobyć miejsce premiowane awansem. Jednak nas najbardziej interesuje grupa, do której przydzieleni zostali kawalerzyści.

Grupa H:

  • nais0ne.com,
  •  Logical Strategic Terror Squad,
  • 1stCav eSport Club,
  •  wolny los

Niestety z powodu niewystarczającej ilości drużyn, w naszej grupie będzie ich tylko 3. Mając do rozegrania dwa mecze, wygrana jednego z nich najprawdopodobniej będzie oznaczać zajęcie drugiego miejsca, które jest premiowane awansem. Do tej pory ani razu nie spotkaliśmy się z nais0ne.com, jednak druga drużyna - LSTS, jest nam bardzo dobrze znana.


Oto komentarz aktualnego dowódcy 91. Pułku -  Libana:
 

- Trafiła nam się wymagająca grupa, w której znalazły się bardzo doświadczone zespoły. Jestem jednak dobrych myśli, ponieważ przez ostatnie kilka tygodni ciężko pracowaliśmy na treningach, rozegraliśmy również mnóstwo oficjalnych meczy. Jeśli chodzi o naszych przeciwników... możemy mieć mały problem z teamem nais0ne.com - jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z nimi w spotkaniu "o stawkę". O wynik naszego pojedynku z włoskim LSTS jestem raczej spokojny, na pewno nie będzie łatwo, ale bez wątpienia przystępujemy do tego meczu z pozycji faworyta. Reasumując, kwalifikacja do fazy playoff to totalne minimum, które chcemy osiągnąć w tym turnieju. Jak zawsze damy z siebie wszystko!


Przypominam również, że jeszcze posiadamy teoretyczne szanse na wejście do fazy playoff TWL 5on5 Winter League, trzymajcie za nas kciuki!

Ostatnie mecze

 

Socials

 
Facebook
Twitch
YouTube

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.