Podsumowanie sezonu zima-wiosna

Brygada America's Army działa już od października ubiegłego roku. Kilka dni temu zakończyły się rozgrywki w ramach sezonu ligowego zima-wiosna, spytaliśmy graczy i oficerów 9. Brygady, co sądzą o dotychczasowych wynikach swojej drużyny.

Na pytania Redakcji odpowiadali:

  • Mustaff - dowódca 9. Brygady,
  • Liban - dowódca 91. Pułku,
  • QuePasa - jeden z podoficerów.

America's Army PG: EU - 5v5 ladder @ TeamWarfare

Mustaff: Jest to ladder, w którym bierzemy udział od samego początku, i w którym od pierwszych meczy szło nam na prawdę dobrze. Na dzień dzisiejszy możemy pochwalić się bilansem 20 zwycięstw i 8 porażek, co w obecnej chwili daje nam 5 miejsce na 34 drużyny. Jesteśmy w ścisłej czołówce drużyn europejskich i z każdym meczem pniemy się coraz wyżej.
 

Liban: Ladder TWL'a 5v5 był w moim pierwszym odczuciu trochę sztywny, zaczęliśmy dosyć mocno, bo zaledwie po 2 miesiącach mieliśmy już na koncie 10 wygranych. W kolejnych miesiącach sytuacja zaczęła się klarować, a sam ladder nabierał barw i eSportowego zacięcia. Pomijając małe błędy organizacyjne z miłą chęcią mogę powiedzieć że ladder ten chyba najbardziej przypadł nam do gustu, system rozgrywania meczy jak i tryb doboru przeciwników (można atakować tylko klany które znajdują się wyżej w tabeli) okazał się dosyć ciekawym rozwiązaniem i na pewno trafił w gusta graczy. Osobiście uważam ladder TWL'a za bardzo udany w naszym wykonaniu, aktualne 5 miejsce lokuje nas w czołówce z najlepszymi europejskimi klanami i motywuje do dalszej rywalizacji.

America's Army PG: EU - 3v3 @ TeamWarfare

QuePasa:  Do tego laddera zapisaliśmy się w celach bardziej treningowych, jednak nie przeszkodziło nam to w osiąganiu dobrych wyników. Aktualnie do drabinki zapisanych jest 20 drużyn, a my z bilansem 10 wygranych/5 przegranych, zajmujemy 1 miejsce. Rozegraliśmy kilka bardzo dobrych meczy, szczególnie zbliżając się do samej góry tabeli, gdzie, bez wątpienia, musieliśmy grać z najlepszymi klanami Europy. System gry 3v3 pozostaje jednak mniej popularny niż 5v5, a szkoda!

America's Army PG: EU - Winter League - 5v5 @ TeamWarfare

Mustaff: Pierwszy tego typu i tak duży event zorganizowany na TWL'u i ogólnie w grze America's Army. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam również naszej drużyny. Sam udział wspominam bardzo miło i liczę na jak największą liczbę tak dobrze zorganizowanych eventów. Co do wyników, zabrakło ,am dosłownie jednego zwycięstwa, żeby awansować do fazy playoff - zakończyliśmy turniej z bilansem 4 wygranych i 4 porażek, co uplasowało nas w połowie stawki 30 drużyn. Poziom był na prawdę wysoki i każdy z teamów reprezentował wysoki poziom.
 

Liban: Zimowa Liga organizowana przez TWL'a. Ha! Dostarczyła nam naprawdę wielu wrażeni myślę że nikt nie spodziewał się że to wszystko się tak potoczy, osobiście jestem bardzo miło zaskoczony poziomem jak i atmosferą panującą podczas trwania tej ligi. Sam nie raz się uśmiałem patrząc jak tabela wyników się zmienia jak tablica odjazdów na stacji PKP. Większość osób pewnie uzna, że 14 miejsce nie jest zadowalające i tu trzeba przyznać im rację, weźmy tylko pod uwagę fakt że podczas tego turnieju działy się czary i nawet słabsze klany wylądowały wysoko w tabeli. Działo się tak, ponieważ grało się tylko z klanami obok siebie w rankingu, czyli jak ktoś wygrał pierwszy mecz turnieju (np. my), to potem trafiał na same drużyny z "wyższej" półki.

AAPG Objective 5on5 Ladder @ ESL

Mustaff: Impulsem dla którego zapisaliśmy się do ww. laddera była możliwość zebrania dużego doświadczenia i zgrania z chłopakami, które by pozytywnie wpłynęło na wyniki w ważniejszych eventach organizowanych przez różne portale ligowe. Przyznam szczerze, że aktywność jak i zaangażowanie pozostałych drużyn w rozwinięcie tego laddera jest znikoma, szczególnie ostatnimi czasy. Dlatego postanowiliśmy zrezygnować z występów w tej lidze, przynajmniej do czasu poprawy sytuacji.
 

Liban: W przeciwieństwie do TWL'a ESL postanowił zorganizować swój ladder w normalnej formie, standardowo każdy na każdego, bez żadnych restrykcji jeśli chodzi o wybór przeciwnika jak i daty rozegrania meczu, i to właśnie tutaj moim zdaniem turniej najbardziej cierpi, ciągłe niedomówienia odnoście daty rozegrania meczu, jak i samo czekanie na potwierdzenie tej daty klasyfikowało ten ladder pod drabinką TWL'a. System rozgrywania 2 map do 17 rund także potrafił nam dać popalić w dniu gdzie rozgrywaliśmy więcej meczy, nieraz jedno spotkanie potrafiło trwać ponad 1,5h. Myślę że większość chłopaków zgodziłaby się z moim zdaniem, że re-modeling zasad jak i system rozgrywania meczy wpłynął by dobrze na ten turniej i zachęcił wszystkie klany do większej aktywności.


AA:PG 5v5 Slightly Delightful NightCup @ FraggedNation.com

QuePasa: Pierwszy nasz cup na FN.com, niestety oba mecze przegrane po dość ciężkich, długich meczach 4:6, 4:6. Pierwszy z naszych meczy był castowany przez (wtedy jeszcze) AAO-Daily.com, według opinii komentatora oraz oglądających mecz z   eXtreme Soldiers (ponad 30 osób), prezentowaliśmy wysoki poziom i równie dobrze to my mogliśmy triumfować.

AA:PG 5v5 NightCup Series #1 @ FraggedNation.com

QuePasa: Po słabym początku z  inFOCS (2:6), dalsze mecze potoczyły się dokładnie po naszej myśli. Bardzo cieszy dobry występ w meczu z Virtual Insanity oraz  T.n.T. Niestety wyelimonowało nas  Delete Esports (4:6), a tak blisko było do podium!

AA:PG 5v5 Comics Cup @ FraggedNation.com


Objective Spring Cup 2014 - Faza grupowa @ ESL


Mustaff: W fazie grupowej trafiliśmy na dobrze dysponowane teamy -  nais0ne.com i  Local Strategic Terror Squad. Tak na prawdę każda z tych drużyn mogła awansować dalej. Po zaciętym i twardym meczu ulegliśmy drużynie nais0ne.com 5:9 i zaczęliśmy przygotowania do meczu z Local Strategic Terror Squad, od którego zależały nasze dalsze losy w tym cup'ie. Udało ,am się zwyciężyć 9:1 dzięki czemu awansowaliśmy do fazy Playoff i z dobrym nastawieniem przystąpiliśmy do kolejnych meczy.


Objective Spring Cup 2014 Playoffs @ ESL


Mustaff: W pierwszym meczu trafiliśmy na dobrze nam znany już z poprzednich potyczek klan  Mortiferus. Jest to niemiecki klan reprezentujący na prawdę wysoki poziom co widać chociażby po meczach w ww. cup'ie - zasłużenie zajęli 3 miejsce w tym turnieju. Niestety ulegliśmy im dosyć znacznie, ale bagaż doświadczeń, jaki wynieśliśmy po tym meczu jest na prawdę duży.

Ostatnie mecze

 

Socials

 
Facebook
Twitch
YouTube

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.