Dzisiaj jest 24 lip 2024, o 01:40
Quick search
Forums: Topics: Users:

Strefa czasowa UTC+01:00
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12 wrz 2015, o 00:26 
Offline
Brigadier General
Brigadier General
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 paź 2012, o 10:47
Posty: 1759
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7 razy
Podziękowali: 2 razy
~~~Rok 2005~~~

Zaczęło się latem 2005 roku, gdy SokoleOko i Alis "odkryli" grę Vietcong, ale za oficjalną datę powstania klanu uważa się dzień 11 października 2005 roku. 1stCav to First Cavalry, czyli amerykańska 1. Dywizja Kawalerii Powietrznej, która równo czterdzieści lat wcześniej (w październiku 1965) stoczyła zwycięską bitwę z komunistycznym Vietcongiem w dolinie Ia Drang.

Chrzest bojowy ówczesnej dywizji odbył się dwa miesiące później - 13 grudnia 2005 podczas zwycięskiej walki klanowej przeciwko niemieckiemu klanowi Seal Team 6.


~~~Rok 2006~~~

Nadejście roku 2006 uczczone zostało zakupem serwera komunikacji głosowej TeamSpeak i rozpoczęciem regularnej rekrutacji. Do 1stCav dołączali nowi gracze, a 1 marca 2006 ruszyła strona internetowa i zamknięte forum klanowe. Wypracowane zostały zasady funkcjonowania klanu, obowiązujące do dziś.

Równocześnie odnotować można rozpoczęcie pierwszych oficjalnych zmagań w ladderze Clanbase 6v6, gdzie jednak napotkani przeciwnicy okazali się zbyt silni - nie było szans w rywalizacji z klanami grającymi w Vietcong dłużej niż istniało 1stCav.

Dlatego od kwietnia 2006 1stCav stało się klanem multigamingowym - każda z brygad odpowiada za jedną z gier. Ruszyła wtedy 1. Brygada skupiająca graczy America's Army. W lipcu 2006 nastąpiła zmiana platformy z Vietconga na rzecz Counter-Strike'a 1.6, ale przełomowy dla 1stCav okazał się październik, gdy dołączyły do zespołu inne klany - 1. Dywizja Piechoty Legionów (Red Orchestra, obecnie 4. Brygada) i BdF (Counter-Strike: Source, obecna 3. Brygada). Proces formowania naszej dywizji zakończony został w grudniu 2006, rezygnując z gry w CS 1.6 i rozpoczynając budowę 2. Brygady, zrzeszającej graczy premierowego Armed Assault.


~~~Rok 2007~~~

W 2007 roku w ramach rozszerzania działalności klanu powstało pięć nowych brygad reprezentujących barwy 1stCav na scenach takich gier jak:
S.T.A.L.K.E.R: Cień Czarnobyla, zamieniony po kilku miesiącach na Call of Duty 4: Modern Warfare (5. Brygada),
Battlefield 2 (6. Brygada),
Enemy Territory: Quake Wars (7. Brygada),
Unreal Tournament 3 (8. Brygada),
Team Fortress 2 (9. Brygada),
Frontlines: Fuel of War (10. Brygada).


~~~Rok 2008~~~

Dnia 12 października 2008 nastąpiła zmiana kierownictwa 1stCav. Dotychczasowy dowódca dywizji SokoleOko odszedł w stan spoczynku na rzecz swojego zastępcy Go7hMoG’a, który kontynuuje kierunek rozwoju klanu, zapoczątkowany przez poprzednika. Po objęciu dowodzenia wprowadził jednak szereg reform mających na celu usprawnienie działania 1stCav.

Zmianie uległ serwer komunikacji głosowej wykorzystywany przez 1stCav, z wcześniejszego TeamSpeak’a na rzecz Ventrilo, odświeżony został skład personalny Sztabu (złożony z kierownictwa oraz dowódców wszystkich brygad), jak również 15. Brygady, odpowiedzialnej za całość działań logistycznych.

1stCav wycofało się z projektu reaktywacji Vietconga (11. Brygada) oraz zakończyło działalność brygad Battlefield 2 (6. Brygada) i S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (12. Brygada). Powołanie na stanowisko zastępcy dowódcy dywizji otrzymał =JACK=, pełniący równocześnie funkcję dowódcy 2. Brygady.

W okresie listopad - grudzień 2008 rozpoczął się proces tworzenia trzech nowych brygad, skupiających graczy:
Combat Arms (10. Brygada),
Wolfenstein: Enemy Territory (14. Brygada),
Call of Duty: World at War (16. Brygada).


~~~Rok 2009~~~

Od kwietnia 2009 dywizja 1stCav może cieszyć się również swoim nowym serwerem wirtualnym, na którym zostało utworzone zamknięte forum oparte na najnowszej wersji phpbb3.

Podczas wakacji 2009 światło dzienne ujrzały nowe odsłony America’s Army 3.0, Armed Assault 2 i Wolfenstein, co było równoznaczne ze zmianą platformy kolejno 1., 2. i 7. Brygady.

W związku z realizacją założeń nowego dowódcy, których celem jest profesjonalizacja społeczności graczy komputerowych skupionych pod wspólnym sztandarem First Cavalry, we wrześniu 2009 podjęta została decyzja o zmianie nazwy drużyny z 1stCav Multigaming na 1stCav eSport Club.

Miesiąc później ukazała się gra pt. Modern Warfare 2, młodsza siostra Call of Duty 4, co oczywiście przełożyło się na utworzenie nowej 13. Brygady.

W grudniu 2009 zakończyły się prace nad nową witryną klanową. Ideą twórców było wyłamanie się z ogólnie przyjętego schematu strony klanowej, który prezentują inne multigamingi. Istotna jest przejrzystość, dlatego wszystkie informacje prezentowane są w sposób czytelny bez zbędnego szumu informacyjnego i niezliczonej ilości wodotrysków.

W tym samym czasie 1stCav eSport Club nawiązał współpracę z firmą SteelSeries, na mocy której organizacja może liczyć na wsparcie w realizacji swojej misji, jaką jest propagowanie idei sportu elektronicznego w Polsce.


~~~Rok 2010~~~

Październik 2010 stał się przełomowy dla 1stCav eSport Club. Od pierwszego dnia tego miesiąca, organizacja posiada osobowość prawną, dzięki której prowadzi działalność klubu sportowego, natomiast 24 października to data premiery nowej strony internetowej oraz start oficjalnych profili 1stCav na portalach Facebook, Youtube i Twitter. Do grona sponsorów dołączyła firma hostująca serwery - i3D.net.

Był to wyjątkowo aktywny rok jeśli chodzi o nowe tytuły. Rozpoczęto działania na scenach: Battlefield: Bad Company 2, CS Promod, League of Legends, Starctaft 2, Medal of Honor oraz Call of Duty Black Ops. Powróciliśmy do CS 1.6, Wolfenstein: Enemy Territory oraz Call of Duty 2. W pewnym momencie 1stCav realnie zbliżał się do przekroczenia 150 aktywnych operatorów!

Oprócz udziału w ligach online pojawiamy się na wielu imprezach LAN, m.in.: Blue White Cup (FIFA 10), Cybersport Games Festival (FIFA 11), Wielka Gala Cyberarena36i6 (BF:BC 2), Poznań LAN (CoD2), Game Experience (CS:S), Euphoric Saycom Challenge (CoD4), Mistrzostwa Polski (FIFA11).

W grudniu 2010 Michał "HEDROXX" Rodak zdobył Mistrzostwo Polski w grze FIFA 11, kończąc ten bardzo udany rok w wykonaniu Kawalerzystów.


Rok 2011

Kontynuacją sukcesów z 2010 roku było zdobycie 1 i 4 miejsca na Mistrzostwach Polski w grze Medal of Honor. Niestety ludzie, którzy bardzo dobrze sobie radzili na scenie gry zostali zmuszeni z niej zrezygnować z powodu stopniowego tracenia popularności tytułu.

Wielkie nadzieje w 2011 roku wiązane były z grami Brink oraz Homefront, niestety obie brygady, pomimo początkowych sukcesów, w kilka miesięcy kończą swoją działalność. Początkowa aktywność e-sportowa w tych grach mogła napawać optymizmem, lecz niestety mimo dobrego początku sceny szybko upadły. Dodatkowo zainteresowaliśmy się sceną Crisis 2, jednak w tym przypadku odbyło się znikoma ilość turniejów. Nastąpiła również próba wejścia na scenę World of Tanks - gra się jednak nie przyjęła w naszych szeregach. Prężnie działała za to brygada Battlefield 3, która przez cały 2011 dostarczała nam sporo emocji - niestety również ten tytuł dotknął brak zainteresowania większej publiczności i pod koniec tego roku brygada zostaje zamknięta.

Niestety zmiana priorytetów organizacji skutkuje pożegnaniem się z utytułowaną brygadą FIFA (jak i ogólnie z tym tytułem). Nasi zawodnicy również w tym roku święcili sukcesy online i offline, m.in wygrywając Ligę PROCPU FIFA 11. Na krótko, pod koniec roku, rezygnujemy również z League of Legends.

Obecność 1stCav eSport Club na scenach Counter-Strike: Souce i League of Legends jest zauważona przez społeczności tych gier. Nasi gracze są mianowani w tych grach kapitanami drużyn narodowych. W CS:S - pietro (WYWIAD http://www.1stcav.pl/wywiady/52.html) oraz w LoL - Nastrid (WYWIAD: http://www.1stcav.pl/wywiady/53.html).

Dodatkowo, wyjątkowo aktywni jesteśmy na scenach Call of Duty 2 (do której wracamy na krótko), Enemy Territory i CS 1.6.

Nadeszły zmiany na szczeblach dowodzenia. Zmiana Dowódcy dywizji Go7hMoG’a na .s0k1 pociągnęła za sobą, zmianę Zastępcy Dowódcy dywizji Jack-a na DonArdiego, Co więcej, zmiany dotknęły również Zarząd 1stCav: w miejsce Wilqa, Boskiego oraz Izafa wstępują DonArdi oraz 505ik.


~~~Rok 2012~~~

Rok 2012 upłynął pod znakiem powrotów do nadal popularnych tytułów, z których zrezygnowaliśmy w przeszłości. Wracamy do: CoD 4, World of Tanks, League of Legends i Battlefield 3.

Odnotowujemy bardzo dużą aktywność na scenie gry Red Orchestra 2, gdzie nasz skład bierze udział w wielu turniejach, walcząc zawsze w czołówce z najlepszymi drużynami. Pojawiamy się w ligach ESL oraz ROladder.net, zawsze plasując się na wysokich miejscach. Niestety po okresie wzmożonej aktywności, brygada zostaje zamknięta.

Pojawiają się za to nowe gry: Call of Duty: Black Ops 2, Counter-Strike: Global Offensive, BlackLight Retribution, Ghost Recon: Online oraz Medal of Honor Warfighter.

Z funkcji Dowódcy Dywizji ustępuje Poland s0k1, którego zastępuje DonArdi. Następuje również zmiana Zastępcy Dowódcy Dywizji na Xaviera.


~~~Rok 2013~~~

Nowe gry, które pojawiły się w 1stCav w tym roku to: Arctic Combat, ARMA 3, S.K.I.L.L - Special Force 2, America's Army Proving Grounds BETA, War Thunder, Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts.

Niestety z wyżej wymienionych na dłużej zagrzewa miejsce ARMA 3 oraz kolejna odsłona America's Army, która jest na bieżąco aktualizowana. Szczególnie aktywna jest przede wszystkim właśnie brygada AA:PG, której członkowie biorą udział w kilku ligach oraz dużych turniejach.

Wracamy do: Red Orchestra 2, Combat Arms oraz (ponownie) do Call of Duty 4.

Na szczeblu dowództwa zmiana Zastępcy Dowódcy Dywizji - Xavier ustępuje miejsce, które zajmuje 505iK.


Rok 2014


Rok 2015//edit by mustaff 23.11.2015

_________________
{L_IMAGE}
{L_IMAGE}{L_IMAGE}


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl